A A A+ A++
logo BIP
Zdjęcia

Aktualności

Ważna inwestycja drogowa w powiecie jarosławskim ruszyła!

ZakoÅ„czono procedurÄ™ przetargowÄ… i 5 maja przekazano plac budowy na dużą inwestycjÄ™ drogowÄ… łączÄ…cÄ… JarosÅ‚aw z autostradÄ… A4, poprzez ul. PawÅ‚osiowskÄ… i dalej przez PawÅ‚osiów. OgóÅ‚em do gruntownej przebudowy przewidziano blisko 5 km (dokÅ‚adnie 4,82 km) tej drogi. Na zakoÅ„czeniu ul. PawÅ‚osiowskiej (w kierunku na PawÅ‚osiów) powstanie także czterowylotowe rondo.

WykonawcÄ… zadania bÄ™dzie firma Strabag, która zaproponowaÅ‚a najkorzystniejszÄ… ofertÄ™ na wykonanie caÅ‚oÅ›ci, czyli blisko 6,5 mln zÅ‚otych. Inwestycja pn. „Poprawa powiÄ…zaÅ„ komunikacyjnych Powiatu JarosÅ‚awskiego poprzez przebudowÄ™ dróg powiatowych Nr 1725 R JarosÅ‚aw - PawÅ‚osiów, Nr 1725 R ul. PawÅ‚osiowska pomiÄ™dzy autostradÄ… A4 a miastem JarosÅ‚aw” bÄ™dzie trwaÅ‚a do wrzeÅ›nia 2018 r.

Partnerami beneficjenta, czyli Powiatu JarosÅ‚awskiego sÄ… Miasto JarosÅ‚aw i Gmina PawÅ‚osiów. Projekt finansowany jest ze Å›rodków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Åšrodki unijne bÄ™dÄ… stanowić 85% inwestycji. Warto dodać, że projekt powiatu jarosÅ‚awskiego byÅ‚ jednym z zaledwie szeÅ›ciu zakwalifikowanych do dofinansowania w konkursie w którym wystartowaÅ‚.

Od strony Jarosławia początek inwestycji stanowi ulica Pawłosiowska. W ramach jej przebudowy na pierwszym odcinku (0+00 do 0+790 - w nawiasach oznaczenie drogowe, gdzie druga liczba to metry bieżące) planuje się wykonać chodnik o szerokości 2 m. (prawostronny 0+00 do 0+420 oraz lewostronny od 0+416 do 0+790). Dodatkowo ma zostać wykonana przebudowa jezdni poprzez jej poszerzenie do 6 m.

Dalej przez PawÅ‚osiów w kierunku autostrady A4, w pierwszej części zaprojektowano wykonanie utwardzonych poboczy (0+860 do 2+641), na nastÄ™pnym odcinku (2+641 do 3+560) poszerzenie jezdni oraz nowÄ… nawierzchniÄ™ i podbudowÄ™. Na ostatnim odcinku w PawÅ‚osiowie (3+560 do 4+794) bÄ™dzie nowy chodnik (prawostronny 4+560 do 4+794 i lewostronny od 4+790 do 4+825) oraz nowa nawierzchnia i podbudowa.

UmowÄ™ na sfinansowanie prac podpisali 16 lutego w Podkarpackim UrzÄ™dzie MarszaÅ‚kowskim Tadeusz Chrzan, Starosta JarosÅ‚awski, Józef SzkoÅ‚a, Wicestarosta i Agnieszka Mroczka, Skarbnik Powiatu.

- Przez ten projekt chcemy poprawić powiÄ…zania komunikacyjne naszego powiatu, przede wszystkim JarosÅ‚awia z autostradÄ… A4 oraz oczywiÅ›cie zwiÄ™kszyć komfort jazdy poprzez znaczÄ…cÄ… poprawÄ™ stanu technicznego tamtej drogi, z wybudowaniem tak potrzebnego ronda na skrzyżowaniu ul. PawÅ‚osiowskiej z ul. StrzeleckÄ… i dalej na PawÅ‚osiów – krótko podsumowuje projekt Tadeusz Chrzan, starosta jarosÅ‚awski.